Vibračná plošina - Salon Goldie

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Vibračná plošina

Chudnite, formujte postavu a vylepšite si svoje zdravie a kondíciu pomocou profesionálnej vibračnej plošiny BellGym 1000 W!

Vibračné plošiny sú ideálnym pomocníkom pre formovanie postavy. Túto technológiu využívajú nielen svetové celebrity showbiznisu, ale aj významní športovci a športové tímy a dokonca aj kozmonauti Ruska a USA.
Vibračné plošiny pracujú na báze prirodzených telesných reflexov, ktoré sú vyvolané vibráciami. Reakcia tela na mechanické stimuly, na narušenie rovnováhy je prirodzená. Tieto stimuly produkujú strečové reflexy a výsledkom je rýchle a intenzívne zmršťovanie svalových vlákien (30 - 50 krát za sekundu t.j 1800 – 3000 krát za minútu).

Počas cvičenia je celé telo vystavené pohybu, ktoré núti organizmus spotrebovávať kalórie, čo vedie k rýchlemu odstraňovaniu nadbytočných tukov. Tréning na vibračnej plošine je bezpečný, jednoduchý a veľmi efektívny, kde za 10 minút dosiahnete rovnaké výsledky ako pri bežnom cvičení, ktoré trvá 1 hodinu.

Profesionálna vibračná plošina BellGym 1000 W má veľmi masívnu konštrukciu s dvojitým oceľovým rámom. Má veľkú ovládaciu dosku s piatimi displejmi, kde môžete sledovať čas, kalórie, počet krokov, kilometre a rýchlosť. Jej ovládanie je veľmi jednoduché a rýchle. Je vhodná pre osoby všetkých telesných výkonností a vekových skupín. Nastavením účinných programov môže tento prístroj pôsobiť na rôzne skupiny ľudí, od netrénovaných starších až po profesionálnych športovcov. Na vibračnom stroji si môžete rovnomerne precvičiť vo vybraných polohách nohy, brucho, zadok, ruky a hornú časť tela - všetky svalové partie, aj také, na ktoré by ste ťažko hľadali iný druh športu. Významný vplyv vibračného cvičenia na vibračnej plošine bol preukázaný aj v oblasti medicíny - pozitívne výsledky zaznamenali pacienti s Parkinsonovou chorobou a inými degeneratívnymi ochoreniami. U žien a starších osôb cvičenie na vibračnej plošine viedlo k výraznému spomaleniu priebehu osteoporózy (rednutie kosti) a napomohlo ku spevneniu kostného tkaniva. U mladších stimuluje rastové hormóny. 
V realizovaných výskumoch sa potvrdzuje vplyv celotelovej vibrácie z viacerých hľadísk: Ako krátkodobý vplyv plošinová vibrácia priamo pôsobí na motorické jednotky a nastáva svalová kontrakcia. Svaly sú nabudené a môžu pracovať rýchlejšie a efektívnejšie, takže môžu produkovať viac sily. Okamžitým účinkom je aj zlepšenie krvného obehu, pozitívne sa menia hematologické, biochemické a niektoré hormonálne parametre. Hodnoty stresového hormónu kortizolu klesali, testosterónu a rastového hormónu stúpali. Z dlhodobého hľadiska vibrácie majú pozitívny vplyv na minerálnu hustotu kostí, ich dlhodobé pôsobenie sa využíva ako prevencia proti osteoporóze, a pre zlepšenie rýchlosti v sile výkonu v šprinte. Ďalšie významné pozitíva oproti bežným tréningovým metódam sú minimálne zaťaženie celého tela a jeho jednotlivých pasívnych štruktúr ako sú kosti, väzy a kĺby. Práve preto je možné cvičenia odporúčať osobám starším, s určitým typom ochorenia, poranenia a poruchou hmotnosti.

Priaznivé účinky vibračnej plošiny:
- zaisťuje rýchlejšie odbúravanie podkožného tuku a znižuje hmotnosť
- spevňuje pokožku a pomáha pri celulitíde
- má lymfodrenážny účinok
- znižuje stres, zlepšuje krvný obeh, zvyšuje silu a vytrvalosť
- zvyšuje pružnosť svalov, ohybnosť kĺbov, znižuje bolesti krížov
- pomáha vylučovať škodlivé látky z tela, rýchlejšie zotavenie po námahe

- výrazne zvyšuje flexibilitu a rozsah pohybu, zlepšuje rovnováhu a koordináciu, má masážne
 a relaxačné účinky
- účinne pôsobí pri liečbe bolesti a stuhnutosti kĺbov a svalov
- možnosť použitia pri rehabilitácii a revitalizácii alebo po nehodách a úrazoch
- pozitívny účinok pri skleróze multiplex
- zvyšuje produkciu kolagénu pre hladšiu pleť


Kontraindikácie:
- akútne ochorenia kĺbov, artritída, bolestivý zápal kĺbov
- akútny zápal alebo infekcia
- epilepsia
- silný diabetes
- žlčníkové kamene
- implantáty na kĺboch
- implantáty chodidla, kolien a bedrové implantáty
- kardiovaskulárne ochorenia
- poruchy srdcových chlopní
- nepravidelný srdcový rytmus
- obličkové kamene
- prekonaná trombóza alebo možné trombovaskulárne poruchy
- degenerácia platničiek, nádor
- pooperačné rany, prekonané popáleniny
- tehotenstvo
- vnútromaternicové teliesko
- intenzívna migréna
- hĺbková žilová trombóza
- kardiostimulátor
- dysfunkcia sietnice, problémy so sietnicou

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky